Kupa e Italise

Provokime dhe sharje në distancë, Conte i tregon gishtin e mesit Agnellit, ja si kundëpërgjigjet presidenti i Juves!(Video)

Raportet mes Antonio Contes dhe presidentit të Juventusit Andrea Agnelli prekën fundin në gjysmëfinalen e kthimit të Superkupës së Italisës mes Juventusit dhe Interit që përfundoi në barazim pa gola, rezultat që kualifikoi bardhezinjtë në finalen e madhe. Irritimi i trajnerit të Interit nisi në minutat e para të ndeshjes kur zikaltrit pretenduan për një 11-metërsh pas rrëzimit të Lautaro Martinez brenda zone. Conte u shfaq shumë i revoltuar dhe nga aty nisën edhe ofendimet në distancë mes tij dhe Agnellit që morën përmasa më të mëdha në fundin e pjesës së parë dhe në fundin e gjithë takimit.

Leonardo Bonucci, mbrojtësi i Juventusit, iu drejtua me këto fjalë ish-trajnerit të tij: “Conte, respekto arbitrin, duhet ta respektosh atë”. Vetë tekniku i Interit, për mikrofonat e Rai Sport deklaroi në fund të ndeshjes:

“Nuk kam fjalë, thjesht duhet të ketë më shumë sportivitet dhe respekt për ata që punojnë. Te Juventusi duhet të thonë të vërtetën. Arbitri i katërt dëgjoi gjithçka dhe e pa se çfarë ndodhi gjatë gjithë ndeshjes”.

https://twitter.com/romeoagresti/status/1359281367973003267

Nuk munguan “xixat” në pushimin mes pjesëve mes Contes dhe presidentit të Juventusit, Andrea Agnelli. Kreu i pankinës së Interit është kapur edhe nga kamerat, teksa ngre gishtin e mesit në fundin e pjesës së parë.

Në mediat italianë raportojnë se Conte e ka pasur pikërisht me numrin një të klubit bardhezi, i cili në fund i është kthyer keq duke i thënë ta futë në b***ë atë. Situata aspak të këndëshme këto që mund të përfundojnë në axhendën e gjykatësit sportiv i cili mund të dënojë si Conten ashtu edhe Agnellin.

https://twitter.com/juvecanal2/status/1359262103165693956

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency