Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Rikthehem më i fortë”, Lucas Hernandez: Ju kujtohet premtimi im?

Sezoni i Lucas Hernandez u mbyll në “Signal Iduna Park”. Mbrojtësi i PSG-së këputi ligamentin e gjurit, duke humbur pjesëmarrjen në Euro 2024 me Francën.

Tronditje e madhe për 28-vjeçarin, i cili gjithsesi nuk e humbet optimizmin, duke u premtuar tifozëve të kampionëve të Francës se do të rikthehet edhe më i fortë.

Kur firmosa me PSG-në premtova se do të jepja shpirtin dhe zemrën për këtë skuadër. Dhe këtë kam bërë deri tani. Për fat të keq, gjatë ndeshjes ndaj Dortmundit pësova një dëmtim.

Lexo edhe:

Tentova të qëndroja në fushë, u përpoqa të vijoja të luftoja për skuadrën tonë, por nuk ishte e thënë. Dua të falënderoj të gjithë tifozët dhe të dashurit e mi për dashurinë dhe mbështetjen.

Do të rikthehem më i fortë, me dashuri Lucas Hernandez”, shkruan mbrojtësi francez në faqen e tij zyrtare në “Instagram”.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...