Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Rikthimi i Neuer, Tuchel zbulon ditën e bashkimit me skuadrën

Neuer Bayern Munchen
Neuer Bayern

Portieri gjerman i Bayern Munich është shumë pranë rikthimit në fushën e blertë, ndërsa që nga dhjetori është në periudhë rekuperimi, për shkak të një dëmtimi të rëndë që mori në një rrëzim duke bërë ski.

Trajneri i kampionëve të Gjermanisë, Thomas Tuchel është pyetur në konferencë për mediet në prag të ndeshjes me Bayer Leverkusen, e kur do të rikthehet gardiani.

Lexoni edhe: 

Tekniku zbuloi së shumë shpejt Neuer do t’i bashkohet ekipit në skuadër.

“Ai ishte shumë afër rikthimit, por pati një problem me pulpin e këmbës tjetër. Ai është ende në rehabilitim, po vrapon. Në fillim ne ishim të kujdesshëm, por pritet që ai të stërvitet me portierët e tjerë duke filluar nga java e ardhshme dhe gjithashtu do të përpiqet të stërvitet me ekipin. Jemi shumë pozitivë, duhet të presim”-deklaroi Tuchel.

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...