Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Sezoni i fundit me PSG-në? Verratti “përçan” drejtuesit

Marco Verratti është një nga lojtarët më të rëndësishëm te PSG, por gjatë këtij sezoni nuk është shfaqur në nivelin e duhur. Mesfushori italian është pjesë e kampionëve të Francës prej vitit 2012.

Kritikat ndaj tij nuk kanë munguar dhe 30-vjeçari po mendon të nisë një aventurë të re në karrierë. Verratti ka kontratë me PSG-në deri në vitin 2026.

Ndërkohë, drejtuesit e klubit francez janë të ndarë sa i përket situatës së lojtarit. Presidenti Nasser Al-Khelaifi ka një lidhje dhe vlerësim të madh për Verrattin.

Lexo edhe: 

Kreu i PSG-së është kundër shitjes së mesfushorit dhe shpreson ta shohë edhe për shumë vite në “Parc des Princes”.

Ndryshe mendon Luis Campos. Drejtori sportiv nuk e cilëson të pazëvendësueshëm dhe është gati të marrë në konsideratë ofertat që do të vijnë për të.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...