Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

Struga me mendjen në Europë, mposhtet nga Brera Strumica

Struga kërkon mrekullinë

Struga, kampione në fuqi e Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut pëson një humbje të papritur 1-2 në shtëpi përballë Brera Strumicës në kuadër të javës së tretë.

Vetëm pak ditë para ndeshjes së parë të play off-it ndaj skuadrës islandeze, Breidablik, ekipi i drejtuar nga Shpëtim Duro lëshoi terren në këtë start sezoni, duke u renditur në vendin e tetë, por me një ndeshje më shumë për të zhvilluar, atë ndaj Shkëndijës së Tetovës.

Lexo edhe: 

Sa i përket sfidës së sotme, Struga e pësoi golin e parë në minutën e 26-të nga Krstevski, për të ardhur më pas te goli i barazimit i realizuar nga Ibraimi në minutën e 53-të.

Në minutat në vazhdim Struga nuk ia doli të shënonte golin e fitores, përkundrazi pësoi golin e dytë, që mban firmën e Vrdoljak, në minutën e 71-të.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...