Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Teuta merr pikën e parë të sezonit, Tirana ngec në “Niko Dovana”

Teuta-Tirana ndahen në “paqe” në “Niko Dovana” në takimin e javës së dytë të Kategorisë Superiore që u mbyll me barazimin 2-2.

Teuta merr pikën e parë të sezonit si dhe zhvillon ndeshjen e parë, pasi takimi i javës së parë ku përballë kishte Partizanin u shty.

Lexoni edhe:

Tirana nga ana tjetër që vinte në këtë sfidë pas fitores 2-3 ndaj Dinamos, nuk ia del të marrë më shumë se një pikë ndaj “Djemve të Detit”.

Ishte Hasani ai i cili zhbllokoi sfidën, duke realizuar në minutën e 4’ dhe duke kaluar miqtë në avantazh.

Megjithatë avantazhi i kryeqytetasve zgjati vetëm gjashtë minuta, pasi “Djemtë e Detit” fituan penallti, që u ekzekutua më së miri nga Fili, duke i dhënë barazimin ekipit të tij.

Ndërsa në minutën e 20’ Gjinollari gjeti rrugën drejt rrjetës dhe kaloi Teutën në avantazh dhe pavarësisht tentativave nga Tirana, pjesa e parë u mbyll me rezultatin 2-1.

Gjithçka ndryshoi në fraksionin e dytë, më saktë në minutën e 59’ Najdovski realizoi për miqtë dhe riktheu barazimin.

Në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 2-2, me Teutën që pas javës së dytë renditet në vend të gjashtë me një pikë, teksa Tirana në vend të tretë me katër pikë.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...