Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

“Tjetër performancë e nivelit të lartë”, nota e Gjimshitit përballë Milanit

Berat Gjimshiti u rikuperua në momentet e fundit nga dëmtimi muskulor dhe zbriti në fushë si titullar në Atalanta-Milan. Ndeshje të cilën ai dhe shokët e tij e fituan 3-2.

Kapiteni i kombëtares shqiptare e zhvilloi takimin të plotë, teksa paraqitja e tij kundër kuqezinjve të Stefano Piolit u vlerësua me notën 7.

Lexoni edhe:

Arrin të kufizojë Oliver Giroud në mënyrën më të mirë të mundshme. Ia del duke qenë gjithmonë i vëmendshëm. Tjetër performancë e nivelit të lartë”, lexohet në komentin e shtypit italian.

Gjimshiti vijon të konfirmohet nga viti në vit si një ndër lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës së Gian Piero Gasperinit.

Me suksesin e sotëm kundër Milanit, Atalanta është ngjitur në kuotën e 23 pikëve. Duke qenë përkohësisht vetëm një pikë larg zonës Champions League.

VIDEO/ Spektakël në Bergamo, klasi i Muriel i dhuron Atalantës fitoren ndaj Milanit

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...