Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

UEFA gjobit klubin turk për sjelljen e papranueshme të tifozëve, detyrohet të paguajë edhe dëmet

UEFA vendosi të gjobiste Galatasarayn me 51 mijë euro pas sjelljes së pahijshme të tifozëve të ekipit turk në fitoren (3-2) ndaj Manchester United, në “Old Traford”, në fazën e grupeve të Champions League, më 3 tetor.

Kampionët e Turqisë u ndëshkuan nga organi drejtues i futbollit evropian pasi 2 000 mbështetës të tyre patën akses në zonat e stadiumit të rezervuara për tifozët vendas. Galatasaray duhet të përballojë gjithashtu kostot që vijnë nga dëmi i shkaktuar nga tifozët e tij brenda stadiumit.

Lexo edhe:

UEFA vendosi gjithashtu të dënojë klubin e Stambollit me ndalimin e shitjes së biletave për anëtarët për ndeshjet jashtë vendit (dënim për një ndeshje, por që pezullohet me kusht që të mos përsëritet për një periudhë dyvjeçare), për shkak të hedhjes së sendeve, mjeteve piroteknike dhe dëmtimit të shkaktuar nga tifozët.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...