Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

VIDEO/ Gola kuqezi në Serie A, Çuni-Ibra rikthejnë Frosinonen te fitorja

Frosinone rikthehet te fitorja në kampionat pas dy humbjeve radhazi. Skuadra e Eusebio Di Francescos, mposhti 2-1 Empolin. Falë dy golave të bukur të shqiptarëve Marvin Çuni dhe Arijon Ibrahimovic. Të parët për ta në Serie A.

Vendasit goditën shtyllën dhe traversën me anë të kapitenit Mazzitelli, ndërkohë që VAR-i anuloi golin Çunit në pjesën e parë. Caputo shkurtoi për miqtë në 86’, teksa një minutë më vonë ndëshkoi sërish vendasit. Por, VAR-i e anuloi golin.

Etrit Berisha dhe Ardian Ismajli luajtën si titullarë për Empolin, ndërkohë që Stiven Shpendi e ndoqi gjithë ndeshjen nga pankina.

FROSINONE-EMPOLI 2-1

Feston edhe Arijon Ibrahimovic, i cili ndëshkoi Etrit Berishën në minutën e 74’, duke kaluar Frosinonen në avantazh të dyfishtë përballë Empolit.

17-vjeçari shqiptar, i cili njësoj si Çuni kanë ardhur tek ekipi lacial nga Bayern Munchen (Ibrahimovic në huazim), gjeti trekëndëshin e portës kundërshtare.

Ky është goli i parë sezonal në Serie A për adoleshentin e talentuar. Dhe i dyti radhazi pas atij të shënuar në mesjavë në Kupën e Italisë kundër Torinos.

GOLI I IBRAHIMOVIC

 

VAR-i i anuloi golin e parë në Serie A në pjesën e parë, por Marvin Çuni nuk ndalet dhe në minutën e 58′ realizoi një gol të mrekullueshëm. Duke mposhtur Etrit Berishën dhe duke i dhuruar Frosinones avantazhin përballë Empolit.

Sërish asist i Arijon Ibrahimovic dhe ekzekutim fantastik i Çunit, i cili kreu një veprim teknik të nivelit të lartë mes “trafikut” të ngjeshur të mbrojtjes së skuadrës toskane.

GOLI I ÇUNIT

 

Goli i Empolit

Para dhe pas golit të sulmuesit të Shqipërisë, kapiteni i Frosinones Luca Mazzitelli goditi shtyllën dhe traversën e portës së mbrojtur nga Etrit Berisha.

 

Traversa e Mazzitellit

 

Shtylla e Mazzitellit

 

PJESA E PARË

Marvin Çuni i pafat. Sulmuesi i kombëtares shqiptare mposhti Etrit Berishën në minutën e 21’ të Frosinone-Empoli, por VAR-i anuloi golin për pozicion të parregullt.

Lojtarët vendas bënë presing lart dhe përfituan nga pasiguria e Ardian Ismajlit. Shqiptari tjetër Arijon Ibrahimovic pasoi për Çunin, i cili dërgoi topin në rrjetë.

Lexo edhe: 

Por ndërhyrja e teknologjisë frenoi festën e sulmuesit të kombëtares shqiptare, i cili duhet të presë për golin e parë zyrtar në Serie A.

Pjesa e parë përfundoi 0-0. Frosinone-Empoli po transmetohet live në SuperSport 2.

GOLI I ANULUAR I ÇUNIT

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...