Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Grushte, flakadanë dhe karrige! Përplasen tifozët e Sociedadit me të Benfikës

Përleshje tifozësh përpara nisjes së Real Sociedad-Benfica, takim i vlefshëm për grupin D në Champions League. Ku bëjnë pjesë edhe Interi e Salzburgu, që do të përballen sonte mes tyre në “Red Bull Arena” (21:00).

Shumë ultras të “Shqiponjave të Lisbonës” kanë udhëtuar drejt Spanjës, aty ku janë përballur me ultrasit baskë.

Lexo edhe: 

Siç dallohet në video, përplasja ka nisur në një nga baret e qytetit spanjoll, teksa nuk mungojnë flakadanët kundrejt njëri-tjetrit.

Takimi i luajtur në Lisbonë mes këtyre dy skuadrave, përfundoi 0-1 për Real Sociedad. Që siguroi tri pikët falë golit të Brais Mendez.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...