Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Predhë si ndaj Serbisë, Granit Xhaka shënon një tjetër gol spektakolar

VIDEO/ Predhë si ndaj Serbisë, Granit Xhaka shënon një tjetër gol spektakolar
VIDEO/ Predhë si ndaj Serbisë, Granit Xhaka shënon një tjetër gol spektakolar

Granit Xhaka gjen golin e dytë sezonal në Bundesligë, teksa ndaj Eintrachti Frankfurtit në transferët, i ka dhënë avantazhin Leverkusenit, që ndonëse kampion në Bundesligë, vijon të nderojë kampionatin.

Mesfushori shqiptar i Zvicrës shënoi një gol spektakolar, thuajse identik me atë që realizoi ndaj Serbisë në Botërorin e 2018-ës, kur ngriti në peshë zemrat e të gjithë shqiptarisë.

E majta e Xhakës nga 22.09 metra ishte perfekte dhe mjaft e fortë, me një shpejtësi prej 118. Km-orë, duke u ndalur në cepin e portës, me mesfushorin shqiptar që gjeti kështu golin e dytë sezonal, pas një tjetri gjithashtu spektakolar disa ditë më parë.

Goli i shënuar ndaj Serbisë:

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...