Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ “Numri 10 e pret”, konfirmohet destinacioni i ri i Kylian Mbappe

Në Spanjë janë të sigurt: Kylian Mbappe do të jetë pjesë e Realit të Madridit prej sezonit të ardhshëm. Ylli francez po luan vitin e fundit me PSG-në.

Në verë i përfundon kontrata me kampionët e Francës, teksa që prej datës 1 janar të 2024 pritet të firmosë një parakontratë me “Los Blancos”.

El Chiringuito TV raporton se te Reali janë gati të mirëpresin sulmuesin fantastik, i cili do të mbajë veshur fanellën me numër 10 në “Santiago Bernabeu”.

Lexo edhe:

Florentino Perez tenton prej vitesh të sigurojë shërbimet e 24-vjeçarit. Vetë lojtari nuk e ka mohuar kurrë dëshirën e madhe për të veshur një ditë fanellën e Realit.

Dhe vera e ardhshme do të finalizojë me sukses “telenovelën”, me klubin spanjoll që do të marrë me parametra zero një nga futbollistët më të mirë në planet.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...