Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

VIDEO/ Parabolë fantastike, Hoxha dhuron “show” në Kroaci

Gol dhe fitore për Arbër Hoxhën në Kroaci. Slaven Belupo, ku luan edhe Bujar Pllana, siguroi një fitore befasuese 2-4 kundër Rijekës, duke u ngjitur në vendin e gjashtë në HNL.

Hoxha realizoi golin e “pokerit” pesë minuta përpara fundit të ndeshjes, i pesti sezonal në kampionatin kroat për 25-vjeçarin dardan.

Lexoni edhe:

Sulmuesi i majtë, autor i tri ndeshjeve dhe një goli me përfaqësuesen e Kosovës, realizoi një gol shumë të bukur.

Hoxha u nis me top nga mesi i fushës dhe mposhti portierin kundërshtar me një parabolë plot klas.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...