Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Ronaldo protagonist me një gol dhe dy asist, Al-Nassr “shkatërron” Al-Hazem

Cristiano Ronaldo është kthyer në protagonist të padiskutuar te Al-Nassr, ndërsa në sfidën e javës së pestë të Saudi Pro League, realizoi një gol dhe dha dy asist në fitoren 1-5 të ekipit të tij në transfertën e Al-Hazem.

Miqtë gjetën avantazh në minutën e 33’, ku pas asitit të Ronaldos, Ghareeb gjeti rrugën drejt rrjetës dhe zhbllokoi sfidën.

Lexoni edhe:

Në minutën e 36’ ishte Mane ai që shënoi, por pas verifikimit në VAR ai gol u anulua.

Ndërsa në minutën e 45+8’ Al Khaibari shënoi golin e dytë për skuadrën e Al-Nassr dhe bëri që pjesa e parë të mbyllej me rezultatin 0-2.

Në nisje të fraksionit të dytë, më saktë në minutën e 48’ Al-Hazem u kundërpërgjigj me Badamosi, duke ngushtuar diferencën.

Megjithatë i asistuar nga CR7, Otavio gjeti rrugën drejt rrjetës në minutën e 57’, duke i dhuruar golin e tretë ekipit.

Më tej në minutën e 68’ Cristiano Ronaldo realizoi një super goditje, duke e çuar topin në fundin e rrjetës dhe duke bërë “poker” për skuadrën e tij.

Ndërsa 10 minuta më pas ishte Sadio Mane ai që realizoi, duke i dhënë Al-Nassr golin e pestë dhe vulosi këtë sfidë.

Pas javës së pestë, Al-Hazem renditet në vend të fundit me dy pikë, ndërsa Al-Nassr në vend të gjashtë me nëntë pikë.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...