Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Xhaka debuton me fitore te Leverkusen, Stuttgart shënon pesë në shtëpi

Bayer Leverkusen e nis me “këmbë të mbarë” edicionin numër 60 të Bundesligës teksa “Aspirinat” mposhtën në shtëpi me shifrat 3-2, Leipzig. Vendasit e drejtuar nga trajneri Xavi Alonso u shfaqën më kërkues në fushë teksa pjesë e sfidës për 90 minuta ishte edhe mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka.

Lexo edhe:

Për Leverkusen ai që zhbllokoi shifrat ishte Frimpong në minutën e 24 ndërsa Tah dyfishoi 15 minuta më pas. Megjithatë, në të 39-të, Dani Olmo shënoi nga zhvillimet e një këndoreje për të hapur sërish ndeshjen e cila i mbylli 45 minutat e para me rezultatin 2-1.

Në fraksionin e dytë, vendasit gjetën sërish rrugën e rrjetës, këtë herë me Wirts në minutën e 64-të. Por, edhe njëherë tjetër, Leipzig reagoi dhe rihapi ndeshjen me anë të Opendas. Megjithatë, rezultati nuk ndryshoi deri në fund dhe Leverkusen mori tre pikët e para të kampionatit.

Në ndeshjet e tjera, Stuttgart fitoi me shifrat 5-0, ndërkohë që Augsburg barazoi në shtëpi me shifrat 4-4 ndaj Borussia Moenchgladbach. Sakaq, fitore në javën e parë mori edhe Wolfsburg që mposhti Heidenheim me shifrat 2-0 ndërsa Freiburg mposhti në transfertë 1-2 Hoffenheim.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...