Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Ajaxi zyrtarizon ndarjen me mbrojtësin veteran, ka luajtur 99 ndeshje me “Tulipanët”

epa10247850 Kenzo Goudmijn (L) of Excelsior in action against Daley Blind (R) of Ajax during the Dutch Eredivisie soccer match between Ajax Amsterdam and Excelsior Rotterdam in Amsterdam, Netherlands, 16 October 2022. EPA/MAURICE VAN STEEN

Ajaxi i Amsterdamit njoftoi këtë të martë ndërprerjen e kontratës me Daley Blind me marrëveshje të ndërsjellë. I formuar në klub, djali i Danny Blind, një prej figurave historike të klubit, tani është i lirë dhe mund të nënshkruajë me çdo skuadër. Daley Blind ishte e Holandës në “Katar 2022”, madje pjesë e formacionit titullar.

“Shpresoj që të gjejë një klub tjetër për t’i dhënë fund karrierës së tij të suksesshme. Së bashku me të vendosëm të caktojmë një ndeshje në “ArenA”, ku ai mund t’u thotë lamtumirë tifozëve”, – shpjegoi Edwin van der Sar, CEO i Ajax-it, cituar nga faqja e internetit e klubit.

Daley Blind, i cili kishte kontratë me Ajaxin deri në qershor 2023, është 32 vjeç dhe ishte në periudhën e dytë në klubin e Amsterdamit, pasi kishte veshur fanellën e Manchester United midis 2014 dhe 2018.

Ka zëra se Blind mund të bashkohet me Antwerpin në Belgjikë, klub që drejtohet nga Mark van Bommel dhe drejtori teknik, Marc Overmars.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...