Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Akordi final çështje kohe, Chelsea zgjedh trajnerin e ri

Nuk ka më dilema rreth trajnerit të ri të Chelsea. Shtypi britanik është i bindur se ai do të jetë Mauricio Pochettino.

Për momentin, skuadra londineze po drejtohet nga Frank Lampard, por ish-mesfushori do të qëndrojë në stol deri në fundin e sezonit.

Shumë emra janë përfolur për pankinën e “Bluve të Londrës”, por presidenca ka zgjedhur teknikun argjentinas.

Lexo edhe:

Pochettino e njeh mirë Premier League, pasi në kampionatin anglez ka drejtuar më parë Southampton dhe Tottenham.

Drejtuesit e Chelsea po bisedojnë me agjentin e 51-vjeçarit dhe marrëveshja finale është çështje kohe.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...