Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“As Ederson s’e di si e priti goditjen e Lukakut”, hidhërim i madh tek Interi

Interi zhvilloi një finale të madhe përballë Manchester City. Zikaltrit e Simone Inzaghit dhanë gjithçka në Stamboll, luftuan fort dhe guxuan të përballeshin me skuadrën më të fortë në botë për momentin.

Madje krijuan disa raste për gol, por nuk ia dolën të finalizonin dhe trofeu me veshë u nis për herë të parë në histori drejt Manchester City, që iu fal golit të Rodrit për të shkruar emrin në listën e fituesve të turneut më të rëndësishëm për klube.

Lautaro Martinez nuk e fsheh zhgënjimin e madh për humbjen 1-0 në finalen e Champions League. Në prononcimin pas ndeshjes, sulmuesi argjentinas i Interit u ndal edhe te pritja fantastike e Ederson ndaj gjuajtjes me kokë të Romelu Lukakut.

Lexo edhe: 

Trishtim i madh! Vendosëm në vështirësi skuadrën më të fortë të momentit. Hidhërimi është i madh. Por duhet të ndihemi krenarë për punën që kemi. Jo vetëm në këtë ndeshje, por gjatë gjithë turneut.

I kemi bërë të vuajnë shumë skuadra të mëdha, i treguam botës se Interi ka cilësi. Duhet të jemi krenarë për finalen që zhvilluam, edhe pse kjo humbje na dhemb shumë.

Donim ta merrnim me vete këtë kupë. Sa keq që nuk ia dolëm për fare pak. Ka momente kur topi futet në rrjetë, ka edhe momente kur nuk dëshiron të hyjë brenda.

As vetë Ederson nuk e di se si e priti goditjen me kokë të Lukakut… City luajti me një nivel më të ulët krahasuar me atë që janë mësuar. Kjo për meritat tona. Por nuk shënuam dot, prandaj humbëm”, u shpreh Lautaro Martinez.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...