Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Botërori i femrave/ Spanja finalistja e parë, “biletën” tjetër e diskutojnë Australi-Angli

Spanja është finalistja e parë e Kupës së Botës për femra që po zhvillohet në Australi dhe Zelandën e Re.

Ekipi spanjoll mundi në gjysmëfinale skuadrën e Suedisë me rezultatin 2-1 dhe kështu siguroi një vend për në finalen e madhe, me golat që për Spanjën i realizuan Paralluelo në minutën e 81’ dhe Carmona Garcia në 89’, teksa për suedezet rrjetën e gjeti vetëm Blomqvist në minutën e 88’.

Lexo edhe:

Ndërkohë finalistja e dytë do të vendoset mes Australisë dhe Anglisë.

Finalja e madhe do të luhet më 20 gusht në orën 12:00 të mesditës mes Spanjës dhe një pre Australi-Angli.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...