Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

De Rossi: Asnjëherë nuk jam ndjerë më i pranishëm se në këtë derbi, di vetëm të tashmen time!

De Rossi: Jemi të lodhur, por dua një sforco të fundit nga skuadra
De Rossi: Jemi të lodhur, por dua një sforco të fundit nga skuadra

Pas fitores 1-0 ndaj Lazio-s në derbi, trajneri i Roma-s, Daniele De Rossi u shpreh se asnjëherë më parë nuk është ndjerë më i pranishëm se në këtë takim.

Në prononcimin e dhënë për mediet, trajneri i Roma-s theksoi se për momentin mendon vetëm për të tashmen.

Lexo edhe:

“Tani do ta quaja veten zoti i pranishëm, sepse nuk jam ndjerë kurrë më i pranishëm se kaq, nuk kam qenë ndonjëherë më dinamik edhe pse kam ardhur në stadium për të brohoritur dhe mbështetur lojtarët. Derbin e kam jetuar i qetë, nuk e di të ardhmen. Tani për tani po mendoj vetëm për të tashmen. Ne e njohim mirë Milan-in, do ta përballojmë pak më të qetë”-deklaroi De Rossi.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...