Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Dy miqësoret me Malin e Zi / Kombëtarja e Futsallit nis grumbullimin, trajneri Resuli zbardh listën e lojtarëve

Në muajin nëntor, Kombëtarja shqiptare e Futsallit do të zbresë e para në fushë në datat 8 dhe 9, në dy përballjet miqësore ndaj Malit të Zi. Kuqezinjtë kanë nisur grumbullimin, ndërkaq trajneri i ekipit Erind Resuli ka ftuar për këto dy ndeshje 14 lojtarë.

Në krahasim me listën e fundit ka vetëm një ndryshim, teksa këtë radhë nuk është pjesë Mentor Mejzini dhe është ftuar Roald Halimi. Kombëtarja ka nisur tashmë grumbullimin dhe do të kryej stërvitjen e parë mbrëmjen e sotme.

Lexo edhe: 

Kjo nuk është hera e parë që këto dy Kombëtare do të përballen në ndeshje miqësore, pasi në muajin qershor të këtij viti, kuqezinjtë e Erind Resulit zhvilluan dy takime ndaj Malit të Zi në transfertë. Të dyja sfidat përfunduan në barazim, e para nuk prodhoi asnjë gol 0-0, ndërsa takimi i dytë 2-2.

Ndeshjet miqësore janë shumë të rëndësishme pasi i japin mundësi trajnerit të Kombëtares së Futsallit, Erind Resuli dhe stafit teknik, të vëzhgojnë nga afër gjendjen e lojtarëve dhe gjithashtu mundësinë për të provuar lojtarë të rinj, që mund të jenë të vlefshëm për Kombëtaren në kompeticionet e ardhshme zyrtare.

Sfida e parë miqësore do të luhet në datën 8 (ora 19:00) dhe ndeshja e dytë në datën 9 (ora 17:00). Të dyja sfidat do të luhen në sallën e lojërave me dorë “Feti Borova” në kryeqytet. Ky do të jetë grumbullimi i tretë i Kombëtares së Futsallit për këtë vit.

Më poshtë, edhe lista e 14 lojtarëve të ftuar nga trajneri Erind Resuli për dy miqësoret me Malin e Zi:

Cristiano Cardoso
Valdrin Mjeku
Drilon Haxhijaj
Ermir Kryeziu
Endrit Kaca
Halim Selmanaj
Roald Halimi
Arif Limani
Fatlum Pishtani
Jetmir Gashi
Azdren Gashi
Flamur Tahiri
Artan Jonuzi
Darrier Soares De Melo

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...