Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Dzeko: Interi më largoi për Lukakun, u habita nga sjellja e tij

Dzeko: Interi më largoi për Lukakun, u habita nga sjellja e tij
Dzeko: Interi më largoi për Lukakun, u habita nga sjellja e tij

Ashtu si thuajse e gjithë bota e futbollit, edhe Edin Dzeko ka mbetur i habitur nga sjellja e ish-shokut të tij të skaudrës, Romelu Lukaku, i cili tradhtoi Interin gjatë negociata vet ë merkatos së verës.

Dzeko deklaroi se ndihej shumë mirë në Milano, teksa zbuloi se Interi vendosi të mos i rinovojë kontratën vetëm për të krijuar më shumë hapësira për Lukakun.

Lexo edhe:

“Të them të drejtën jam ndjerë shumë mirë te Interi dhe do të doja të qëndroja ende. Megjithatë Interi nuk më rinovoi kontratën dhe e mirëkuptova, pasi ata donin t’i jepnin përparësi Lukakut dhe të mos i krijonin rivalitet. Pikërisht për këtë arsye, mbeta  befasuar nga sjellja e tij, pasi te Interi bënë gjithçka për t’iu përshtatur”, u shpreh Dzeko.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....