Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Edhe Aubameyang drejt Arabisë, dy klube kanë interes për të

Pierre-Emerick Aubameyang është një futbollist që i intereson shumë Al Ahlit dhe Al Shabab, dy klube në divizionin e parë të Arabisë Saudite, kështu që ai mund të luajë sezonin e ardhshëm në këtë kampionat.

Sulmuesi 33-vjeçar gabonez, me shumë përvojë në futbollin evropian, përfundon kontratën me Chelsea-n në qershor të vitit të ardhshëm, kështu që vlera e kartonit i ka rënë ndjeshëm.

Lexo edhe: 

Sezonin e kaluar, futbollisti që gjatë karrierës së tij ka përfaqësuar klube të tjera të mëdha si Borussia Dortmund, Arsenal dhe Barcelona, pati një sezon të dobët për blutë, me tre gola dhe dy asistime në 23 ndeshje.

 

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...