Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Është lojtar i brumosur për Real Madrid”, Zidane “bekon” Bellingham

Real Madrid shpenzoi diçka më shumë se 100 milionë euro në merkaton e verës për të transferuar nga Borussia Dortmund, Jude Bellingham. I riu britanik e ka justifikuar totalisht këtë shumë, teksa mes LaLiga-s dhe Champions League është aktivizuar në 19 ndeshje duke realizuar 16 gola dhe pesë asistë.

Lexo edhe: 

Mesfushori është tashmë lideri i Realit të Carlo Ancelotti ndërsa elozhe për 20-vjeçarin vijnë edhe nga një legjendë e Los Blancos si Zinedine Zidane. Tekniku francez theksoi se Bellingham është një lojtar i lindur për Realin e Madridit.

“Bellingham është një lojtar shumë i rëndësishëm, është lojtari i së ardhmes. Për mua është një lojtar i “brumosur” për Realin e Madridit”, theksoi Zidane.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Shkurtimisht foli Sylvinho pas eliminimit të Shqipërisë nga Euro 2024. Trajneri brazilian i Kombëtares vlerësoi paraqitjet e skuadrës kuqezi në duelet ndaj Italisë, Kroacisë...