Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Gjermania apo Bayern Munich? Nagelsmann vendos përfundimisht

Vazhdim me Gjermaninë apo rikthim te Bayern Munich? Tani nuk ka më dilema rreth së ardhmes së Julian Nagelsmann.

36-vjeçari, i cili kishte kontratë me kombëtaren gjermane deri në fundin e Euro 2024, do të vazhdojë të jetë në pankinën e katër herë kampionëve të botës.

Shumë u fol për një rikthim në krye të Bayernit, klub që do të ndahet në fundin e sezonit me Thomas Tuchel.

Por, gjysmëfinalistët e Championsit duhet të studiojnë alternativa të tjera, pasi Nagelsmann, i cili pëlqehej edhe nga Liverpooli, nuk lëviz.

Lexo edhe:

Një vendim zemre, është nder të drejtosh Kombëtaren. Mund të bëhemi burim frymëzimi për të gjithë vendin”, theksoi Nagelsmann pas rinovimit.

Trajneri i talentuar ka firmosur deri në korrikun e vitit 2026. Duke qenë ai që do të drejtojë Gjermaninë edhe në Kupën e Botës 2026, që do të organizohet në SHBA, Kanada dhe Meksikë.

Nagelsmann mori drejtimin e Gjermanisë në fundin e shtatorit të vitit të kaluar. Dhe në një periudhë të shkurtër ka rikthyer entuziazmin, lojën e bukur dhe rezultatet pozitive në skuadër.

Në Europianin e shtëpisë (14 qershor-14 korrik), kombëtarja gjermane është pjesë e grupit A. Bashkë me Hungarinë, Skocinë dhe Zvicrën.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...