Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Gundogan-Kimmich nuk luajnë dot bashkë”, legjenda gjermane kritikon trajnerin

Lothar Matthaus është kapur me Ilkay Gundogan dhe Joshua Kimmich, dy ndër futbollistët më të mirë të kombëtares gjermane.

Skuadra e Julian Nagelsmann humbi 2-3 miqësoren ndaj Turqisë, duke vijuar të shfaqë oshilacione në rezultate dhe probleme në skuadër.

Legjenda e futbollit gjerman, i cili flet troç dhe drejtpërdrejt rreth atyre që mendon, e sheh si problem faktin që Gundogan dhe Kimmich luajnë së bashku.

Lexo edhe:

E vumë re edhe në Botërorin e Katarit, ata janë lojtarë shumë të ngjashëm. Ilkay dhe Joshua janë futbollistë të mëdhenj, do të thoja lojtarë të klasit botëror, por nuk luajnë mirë së bashku.

Trajneri e ka një ide dhe e ka shpjeguar atë. Por, unë mendoja se testet dhe provat kishin mbaruar pas ikjes së Flick. Sistemi bazë i kombëtares gjermane duhet të jetë skema 4-2-3-1”, u shpreh ish-kapiteni i Gjermanisë.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...