Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Ish-i i Barcelonës rekordmen, merr kartonin e kuq më të shpejtë në histori (video)

Jean-Clair Todibo është bërë protagonist në Francë dhe në mbarë botën e futbollit për karton e kuq më të shpejtë në histori. Pas vetëm nëntë sekondash lojë në ndeshjen Nice-Anger (0-1), gjyqtari kryesor i dha ndëshkimin maksimal pas një ndërhyrjeje të rëndë ndaj futbollistit kundërshtar që u nis si shigjetë drejt portës (u konsiderua mbrojtësi i fundit).

Ky veprim rezultoi me një karton të kuq të drejtpërdrejtë që e bëri ish-futbollistin e Barcelonës Todibo rekordmen për largimin më të shpejtë nga fusha me karton të kuq në historinë e futbollit.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...