Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Ish-lojtari i kombëtares e mbyll për momentin me futbollin: Kam nevojë të pushoj!

Eros Grezda kërkon dhe merr pak pauzë nga futbolli. Ish-lojtari i Partizanit që kaloi në merkaton e janarit në Kroaci te Rudes, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, njoftoi se i duhet të pushojë dhe për momentin të ndahet nga futbolli i luajtur.

29-vjeçari, ka vuajtur shumë në këtë periudhë të fundit teksa problemet fizike nuk e kanë lejuar që të shprehë maksimumin e tij në fushë, ashtu siç ishin mësuar të gjithë në fillimet e karrierës të gjakovarit.

Lexo edhe:

Megjithatë, kjo periudhë reflektimi mund t’i shërbejë Grezdës për t’u rikthyer në më të mirën e tij. Eros Grezda, në karrierën e tij numëron edhe 13 paraqitje me fanellën e kombëtares teksa ka realizuar edhe një gol me kuqezinjtë.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...