Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Klopp: Nëse dita do kishte 28 orë sërish do isha shumë i zënë, presim afrime të reja këto javë

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, bëri një pasqyrë të situatës për “The Reds” në podcast-in e tij.

Klopp theksoi se stërvitja është duke vazhduar intensivisht, ndërsa vijoi duke thënë se nëse dita do të kishte 28 orë ai sërish nuk do gjente një moment pushimi.

Lexo edhe: 

“Ka kaq shumë gjëra për të bërë, dritarja e transferimeve është e hapur. Nëse dita ime do të kishte 28 orë, nuk do të ishte problem për momentin, unë mund t’i plotësoja lehtësisht me stërvitjen dhe gjithçka tjetër.”-deklaroi tekniku.

Ndërsa më tej gjermani u shpreh se para nisjes së sezznit janë edhe tre javë dhe gjatë kësaj periudhe priten afrime të reja.

“Kanë mbetur edhe tre javë e gjysmë deri në ndeshjen e parë të sezonit. Disa gjëra duhet të ndodhin para kësaj, sigurisht, edhe nga pikëpamja e tregut. Tani është e qartë dhe do të ndodhë. Duhet të hyjnë lojtarë të rinj, do të kemi një ekip të mirë”-tha Jurgen Klopp.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...