Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Largoi Mbappenë nga fusha, Enrique: Duhet të mësohemi pa Kylianin

Luis Enrique i befasoi të gjithë këtë të diel kur vendosi të zëvendësonte Kylian Mbappénë në minutën e 65-të të ndeshjes me Rennes, me rezultatin 0-1 në favor të Rennes. Sulmuesi francez u rikthye sot në formacionin titullar në Ligue 1 pasi ishte zëvendësues kundër Nantes në ndeshjen e fundit.

Në konferencën për shtypin pas ndeshjes, Enrique u pyet për arsyen e largimit të “yllit” të PSG-së:

“Herët a vonë kjo do të ndodhë, në një moment do të duhet të mësojmë të luajmë pa Kylianin”. Kështu e arsyetoi trajneri vendimin e tij të diskutueshëm.

Lexo edhe:

“Kur ta konsideroj të përshtatshme, ai do të luajë, dhe kur jo, nuk do të luajë.”

Për të ardhmen e PSG-së ai shtoi:

“Unë dua konkurrencë maksimale për sezonin e ardhshëm. Dua që të gjithë lojtarët startues të kësaj skuadre të mendojnë se kjo është një mundësi e madhe. Kjo është ajo që unë kërkoj këtë sezon dhe sezonin e ardhshëm.”

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...