Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Më mungon futbolli”, Cuadrado “ndez motorët” për derbin

Juan Cuadrado qëndron jashtë fushave prej 20 dhjetorit të vitit të kaluar. Kolumbiani, i cili verën e kaluar u transferua nga Juventusi tek Interi me parametra zero, kreu një ndërhyrje kirurgjikale në tendinën e Akilit.

Së fundi ishte afër rikthimit në fushë. Por një tjetër problem do e detyrojë të mbetet larg fushave të blerta edhe për rreth 20-25 ditë.

35-vjeçari ka reaguar në rrjetet sociale, aty ku shkruan: “Më mungon të bëj atë që Zoti më ka caktuar për të bërë, por kam besim se do të kthehem së shpejti”.

Lexo edhe:

Anësori i djathtë pritet të jetë gati në dispozicion të trajnerit Simone Inzaghit për derbin me Milanin, i programuar për datën 22 prill.

Sfidë ku zikaltrit mund të kurorëzohen kampionë për herë të 20-të në histori, pikërisht përpara rivalëve të përjetshëm.

Interi po dominon Serie A këtë sezon, duke kryesuar kampionatin me 79 pikë. Plot 14 më shumë se Milani i vendit të dytë.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...