Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

“Messi” turk prezantohet të premten nga Reali

Arda Güler do të zyrtarizohet të premten si futbollist i Realit të Madridit. Nga ky transferimin, mediet turke raportojnë se Fenerbahce do të përfitojë afërsisht 30 milionë euro.

Nga ana tjetër, shtypi spanjoll shkruan se trajneri i Realit të Madridit, Carlo Ancelotti, planifikon të përdorë Ardën kryesisht në krahun e djathtë gjatë gjithë sezonit.

Sot, në konferencën për shtypin, presidenti i Fenerbahces, Ali Koç, i pyetur për të ardhmen e “yllit” 18-vjeçar, tha:

“Miliona tifozë e kanë përqafuar Ardën. Jo vetëm tifozët e Fenerbahçes, ne e dimë se sa shumë e duan. Ne duam t’ju tregojmë si u zhvillua procesi. Ne do t’ju tregojmë se sa zgjat procesi.

Lexo edhe: 

Mendoj se ua kam borxh tifozëve. Është krenaria e futbollit turk që Arda kërkohet kaq shumë. Kemi dërguar shumë të rinj jashtë vendit. Është e rëndësishme të jesh i kërkuar. Dua të them diçka të qartë. Arda nuk do të qëndrojë te Fenerbahce, nuk do të jetë këtu sezonin e ardhshëm.”

Thuhet se Reali e Madridit do të paguajë një tarifë fikse prej më shumë se 17 milionë e 500 mijë eurosh, sa është klauzola e lirimit, si dhe bonuset, që e çojnë totalin në afër 30 milionë.

18-vjeçari Arda Güler ka veshur fanellën e Fenerbahçes në 35 ndeshje zyrtare në sezonin e kaluar. Numri 10 arriti të shënonte 6 herë si dhe dha 7 asistime. Arda Güler ka luajtur në 4 ndeshje me Kombëtaren A dhe ka shënuar një gol.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...