Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Pato qëndron në MLS, klubi njofton rinovimin e kontratës

Alexandre Pato do ta vijojë karrierën në Major League Soccer, me Orlando City-n, skuadër me të cilën luan që nga shkurti i vitit të kaluar. 32-vjecari, në fakt, ka dhënë kontribut minimal gjatë vitit të kaluar për shkak të një dëmtimi serioz në fillim të kampionatit. Pas riaftësimit të plotë, ka mundur të aktivizohet në pesë ndeshje.

Pato e filloi karrierën e tij profesionale me Sport Club Internacional në kampionatin elitar brazilian ( Série A), duke u transferuar nga U-20 në ekipin e parë në janar të vitit 2006. Që atëherë, qendërsulmuesi brazilian është bërë pjesë e shumë klubeve të mëdha, duke përfshirë Milanin, Chelsea-n.

Pato në 398 paraqitje, shënoi 160 gola dhe dha 48 asistime në të gjitha garat me klubet e tij të mëparshme.  

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...