Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Po, kam vënë bast ndeshjet e Milanit”, çfarë rrezikon Tonali

Sandro Tonali ka vendosur bast edhe për ndeshje të Milanit! Dhe tani rrezikon një vit pezullim. Futbolli italian është tronditur pas denoncimeve të Fabrizio Coronas, i cili ka zbuluar emrat e Tonali, Zaniolos, Fagiolit dhe Zalewskit si bastexhinj, por jo vetëm.

Ndërkohë që pritet të dalin edhe emra të tjerë futbollistësh, ku nuk mungojnë presidentë klubesh apo menaxherë të ndryshëm.

Mesfushori i Newcastle, skuadër ku u transferua në verë për 80 mln euro, ka pranuar përpara prokurorëve se ka vënë baste. Madje edhe ndeshje të kuqezinjve, ish-skuadrës së tij.

Veprim ky që përkeqëson shumë pozitat e 23-vjeçarit. Nëse bastet për Milanin do të konfirmoheshin, dënimi fillestar për Tonalin do të ishte 3 vjet.

Dënim që do të përgjysmohej prej marrëveshjes së pranimit të fajësisë. Teksa mesfushori mund të përfitonte disa rrethana lehtësuese nga fakti që ka treguar gatishmëri për të bashkëpunuar me autoritetet.

Kështu që dënimi përfundimtar i Tonalit mund të jetë rreth 12 muaj skualifikim në fushë dhe 6 muaj dënime alternative, duke qenë se ish-milanisti ka deklaruar gjithashtu se vuan nga varësia ndaj lojërave të fatit.

Ndërkohë, juventini Nicolo Fagioli, i cili pranoi fajësinë dhe arriti marrëveshje me prokurorinë, pranoi një skualifikim prej 7 muajsh dhe 5 muaj dënime alternative.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....