Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“S’e tradhtoj Leicesterin”/ Besnik i përjetshëm, Vardy befason klubin e Cikalleshit

Sirena arabe edhe për Jamie Vardy, sulmuesin historik të Leicester City. 36-vjeçarin e kërkon Khaleej FC, skuadër ku luan edhe Sokol Cikalleshi.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, u huazua nga turqit e Konyasporit, por drejtuesit e Khaleej kanë opsionin e blerjes së kartonit të kavajasit.

Drejtuesit e klubit saudit kanë tentuar një akord, por Vardy nuk është tunduar aspak nga milionat e sheikëve.

Lexo edhe:

Sulmuesi i njohur ka si synim të rikthejë “dhelprat” në Premier League pas dështimit të madh në sezonin e fundit. Me Leicesterin që ka rënë në Championship.

Vardy është pjesë e skuadrës ishullore prej vitit 2012. 170 gola ka realizuar në total me Leicesterin, me të cilën fitoi Premier League si protagonist në vitin 2016.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....