Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

“Titans Fights 4”/ Spektakël dhe fitore kuqezi, mbrëmje festive në Durrës  

Edicioni i katërt i Titans Fight dhuroi një spektakël të vërtetë, në një mbrëmje që zgjati për më shumë se katër orë. Në pallatin e sportit “Ramazan Njala” në qytetin e Durrësit zbritën në ring disa prej boksierëve më të mirë në vend.

Ardit Murja, Ergsy Toçi, Ardit Boriçi, Arbi Sulejmani, John Gjini, Roxher Muslija, Luis Gjolena dhe Graciano Shoshi dueluan duke korrur suksese në përballjet e tyre.

Ndërsa Mexhit Hysenaj mori fitoren e radhës në kickboks. Një mbrëmje me shumë emocione, teksa pallati i sportit ishte i mbushur plot e përplot. Me tifozët që mbështetën një eveniment që është kthyer në një traditë në qytetin e Durrësit.

Lexo edhe: 

Krahas 9 dueleve, gjatë mbrëmjes nuk munguan dhe surprizat, teksa performuan Shkurte Fejza dhe Luiz Ejlli, dy nga personazhet më të dashur të momentit.

Të gjitha të ardhurat e grumbulluara nga shitja e biletave, ashtu si në tri edicionet e mëparshme, do të shkojnë për Shtëpinë e Foshnjes në Shkozet dhe familjet në nevojë.

Titans Fight është kthyer në një event të përvitshëm, ku ashtu si në edicionet e mëparshme, të gjithë të pranishmit në pallatin e sportit në Durrës, si dhe ata që e ndoqën në SuperSport/Digitalb, shijuan një mbrëmje festive.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Legjionarët

Eurogol i Kleis Bozhanajt në Serie B. Mesfushori me tipare ofensive, erdhi nga pankina dhe i dhuroi Modenas fitoren 2-1 në derbin emilian përballë...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...