Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Zyrtare/ 107 ndeshje, mbrojtësi ndahet me Kukësin. Ku pritet të transferohet

Bruno Lulaj ka mbyllur aventurën te Kukësi. Mbrojtësi 27-vjeçar ishte pjesë e klubit verilindor në tre sezonet e fundit.

107 ndeshje zhvilloi në total Lulaj me ekipin kuksian në të gjithë kompeticionet, duke gjetur golin në gjashtë raste.

Qendërmbrojtësi, i cili mund të luajë edhe si mesfushor shkatërrues, ka luajtur më parë në Superiore me Skënderbeun dhe Laçin.

NJOFTIMI I KUKËSIT

FK Kukësi njofton se mbrojtësi Bruno Lulaj nuk është më pjesë e ekipit tonë pasi kontrata e mbrojtësit ka përfunduar.

Klubi i Kukësit e falënderon Brunon për kontributin e dhënë dhe i uron suksese në karrierë“, lexohet në komunikatën zyrtare.

SuperSport mëson se Lulaj ka marrë një ofertë nga Rumania (Hermannstadt), ndërkohë që ka interesim edhe nga tri klube të tjera: dy klube greke dhe një klub qipriot.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...