Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Ajax gjen pasuesin e Kudus, shpenzon 19 milionë euro për ish-shokun e Skukës

Mikautadze është zyrtarisht lojtari më i ri i Ajax.

Pas transferimit të Mohammed Kudus te West Ham për afro 43 milionë euro, “Harkëtarët” kanë gjetur menjëherë pasuesin e ganezit dhe bëhet fjalë për ish-sulmuesin e Metz, Georges Mikautadze.

Lexoni edhe: 

Ajax prej kohësh ishte vendosur në gjurmët e 22-vjeçarit dhe këtë të mërkurë ka zyrtarizuar transferimin e tij për shifrën e 16 milionë eurove, por që mund të shkojë deri në 19 milionë euro falë bonuseve, ndërsa lojtari ka firmosur deri në verën e vitit 2028.

Gjeorgjiani ishte protagonist sezonin e kaluar në Ligue 2, me 23 gola në 37 takime duke rikthyer skuadrën e Metz në elitë, ndërsa e nisi edicionin e ri me të njëjtën mënyrë, duke shënuar dy gola në tre ndeshjet e para.

Një goditje vërtet interesante, me Mikautadze që bën kështu një hap të madh në karrierë, pasi bashkohet me një skuadër që ka traditë jo vetëm në Holandë, por edhe në kontinentin e vjetër.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...