Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Bosnjë Hercegovina me trajner të ri, i besohet ish-it të Barcelonës

Bosnjë Hercegovina, me trajner të ri. Përfaqësuesja ballkanase i është besuar 56-vjeçarit Meho Kodro, një ish-futbollist i Real Sociadadit dhe Barcelonës.

Ky është një rikthim për të, duke qenë se ai e ka mbajtur këtë post në vitin 2008.

Ai ka bërë të ditur se synimi i tij është ta kualifikojë Bosnjë Hercegovinë në finalet e Evropianet 2024 .

Lexo edhe:

“Jam absolutisht i lumtur dhe krenar, sado e vëhstirë të jetë puna që na pret. Qëllimi ynë i madh është të shkojmë në Kampionatin Evropian dhe gjithashtu duam të rikthejmë besimin te lojtarët dhe tek ekipi, pasi më duket i tronditur, por disa gjëra mund të shkojnë dorë për dore dhe ne do të bëjmë gjithçka për të arritur qëllimet tona. Gjithçka mund të ndryshojë në vetëm dy ose tri ndeshje.”

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Futboll

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka publikuar një renditje të klubeve europiane, mbi bazën e numrit të tifozëve që ka gjithsecila, teksa shifrat i janë...