Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Goditje në sulm, Atalanta prezanton blerjen më të shtrenjtë në histori

El Bilal Toure është shndërruar në blerjen më të shtrenjtë në historinë e Atalantës. Klubi italian, aty ku bën pjesë prej vitesh Berat Gjimshiti, ka zyrtarizuar sulmuesin nga Mali.

I cili vjen nga spanjollët e Almerias. Skuadër me të cilën luajti vetëm një sezon në La Liga. Të cilin e mbylli me 7 gola dhe 2 asiste.

Dy klubet arritën akordin mes tyre për 27 milionë euro + 3 të tjera në formë bonusesh. “Atalanta i uron El Bilal Toure kënaqësitë më të mëdha – personale dhe si ekip – me fanellën tonë”, lexohet në komunikatë.

Lexo edhe:

21-vjeçari luan në qendër të sulmit, ndërkohë që i pëlqen të niset nga krahu i djathtë. Me kombëtaren e Malit, ai numëron 15 ndeshje dhe 5 gola.

El Bilal Toure zbarkon në Bergamo për të zëvendësuar danezin Rasmus Hojlund, i cili ka arritur akordin me Manchester United.

https://twitter.com/i/status/1685259933258747904

Për një kontratë afatgjatë me 5 milionë euro në sezon. “Djajtë e Kuq” duhet të bindin drejtuesit e Atalantës, të cilët kërkojnë rreth 90 milionë euro për kartonin e Hojlund.

Por, marrëveshja finale mes klubeve pritet të arrihet për një shumë rreth 65-70 milionë euro + 5 të tjera në formë bonusesh.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...