Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“I destinuar për madhështi”, Tare elozhe për Inzaghin: Studion për futbollin gjatë gjithë ditës!

Interi i Simone Inzaghit deri në këtë pikë të sezonit i ka përmbushur të gjitha pritshmëritë teksa zikaltërit kryesojnë renditjen e Serie A, si dhe kanë siguruar kualifikimin përtej fazës së grupeve në Champions League dhe i mbetet të diskutojnë vetëm vendin e parë në Grupin D përballë Real Sociedad.

Sipas ish-drejtorit sportiv të Lazios, Igli Tare, suksesi i Interit të Inzaghit nuk vjen rastësisht. Ish-futbollisti shqiptar e njeh mirë Inzaghin prej kohës kur dyshja bashkëpunonte te Lazio, me Taren që thekson se tekniku 47-vjeçar ishte i destinuar për t’u bërë i madh në profesionin e tij.

Lexoni edhe:

“Nuk jam aspak i surprizuar nga puna e Inzaghit në krye të Inter. Ai ishte i destinuar për të prekur madhështinë, është nga ata persona që studion për futbollin gjatë gjithë ditës. E bën punën e tij me shumë përulësi dhe përkushtim, për mua ishte e pritshme që ai të përmirësohej. Tani mendoj se është një trajner i kompletuar dhe i meriton të gjitha lëvdatat.

Gara për titullin në Serie A? Inter dhe Juventus kanë diçka më shumë se skuadrat e tjera. Më pas vjen Milani dhe Napoli”, u shpreh Tare.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...