Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Kosovë/ Ovouka afron Dritën me kreun, “manita” e Prishtinës

Fitojnë Drita dhe Prishtina, në dy sfidat që mbyllën javën e 25-të në kampionatin elitar të Kosovës. Skuadra nga Gjilani iu fal golit të vonë të Raddy Ovouka për të thyer 0-1 Feronikelin.

Kongolezi tundi rrjetën e skuadrës vendase 11 minuta përpara fundit, duke i dhuruar skuadrës së tij tri pikë të rëndësishme për objektivin titull.

Drita renditet në vendin e tretë me 49 pikë, dy më pak se Ballkani kryesues dhe një poshtë Llapit të vendit të dytë.

Lexo edhe:

Prishtina, që humbi javën e kaluar kundër Dritës, shfryu ndaj Dukagjinit. Kundërshtar të cilin e mposhti 5-0!

Ardian Limani hapi serinë e golave për kryeqytetasit, ndërkohë që Mërgim Pefqeli dhe Genc Hamiti shënuan nga dy herë. Duke kompletuar suksesin me “manita”.

Kjo ishte fitorja më e thellë sezonale e ekipit të drejtuar nga Emmanuel Egbo, që renditet në vendin e pestë, një pozitë mbi skuadrën nga Klina.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...