Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Më vjen keq për Bayernin”, Guardiola nuk lejon largimin e 30-vjeçarit

Bayern Munchen po tenton Stefan Ortegën për portën. Kampionët e Gjermanisë nuk ka gjetur ende zëvendësuesin e Yann Sommer (Inter), teksa rikthimi i kapitenit Manuel Neuer do të vonojë edhe disa muaj.

Kepa Arrizabalaga dhe David Raya zgjodhën destinacione të tjera, ndërkohë që në skenë ka dalë 30-vjeçari i Manchester City, i cili është portieri i dytë i ekipit të Pep Guardiolës.

Ortega, me baba spanjoll dhe nënë gjermane, u transferua te City gjatë verës së vitit të kaluar. Me parametra zero pasi mbylli aventurën me Arminia Bielefeld.

Lexo edhe:

Por, Guardiola ka refuzuar mundësinë e largimit të ‘gardianit” gjerman tek ekipi i Thomas Tuchel. “Nuk duam ta shesim Ortegën, as nuk duam ta huazojmë atë…

Më vjen keq, por ai do të vazhdojë të jetë pjesë e Manchester City për një kohë të gjatë”, u shpreh tekniku spanjoll, i cili udhëhoqi Citizens drejt fitimit të tripletës në edicionin e kaluar.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...