Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Pochettino: Dëmtimet na kanë penalizuar, kundër Crystal Palace dua vetëm fitoren

Mauricio Pochettino dhe Chelsea shpresojnë të rikthehen te suksesi sonte në mbrëmje, në sfidën e javës së 19-të, atë përballë Crystal Palace.

Trajneri u shpreh se dëmtimet kanë ndikuar te ecuria e skuadrës, teksa konfirmoi mungesën e Enzo Fernandez.

Lexo edhe: 

Enzo nuk do të jetë me ne në këtë takim, por ne shpresojmë se Moises Caicedo do të jetë në gjendje të luajë. Unë u premtoj të gjithë njerëzve që po punojmë kaq shumë dhe stafi mjekësor po punon vërtet shumë për t’i shmangur sadopak këto probleme. Futbolli i njeh këto situata dhe ne i kemi vuajtur shumë mungesat. Sonte kundër Crystal Palace shpresojmë të rikthehemi te suksesi, grupi është optimist, po ashtu edhe unë” – tha trajneri argjentinas.

Chelsea – Crystal Palace do të luhet sonte në orën 20:30 dhe transmetohet ekskluzivisht në DigitAlb/SuperSport3.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...