Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Roland Garros / Holger Rune pranon dështimin: Nuk ishte dita ime, Ruud e meritoi triumfin

Tenisti danez, Holger Rune, doli me një deklaratë për mediet, pas humbjes në çerekfinalet e turneut të Roland Garros përballë Casper Ruud.

20-vjeçari u shpreh i zhgënjyer pas ndeshjes me norvegjezin:

“Fizikisht dhe psikologjikisht isha mirë, nuk kam alibi për këtë humbje. Casper e meritoi fitoren”.

Lexo edhe: 

Rune theksoi gjithashtu se përqendrimi i tij duhet të jetë te turneu i radhës:

“Ka një tjetër Grand Slam në horizont, shpresoj të bëj më mirë në eventin e ardhshëm.”

Holger Rune ishte finalist i dyfishtë në 2 kompeticionet e ATP, në Montecarlo dhe Romë, ndërsa nga ana tjetër Casper Ruud do të përballet në gjysmëfinale me Alexander Zverev.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...