Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Soucek: Pjesë e dytë perfekte, mposhtim Moldavinë dhe kualifikohemi

Tomas Soucek, autori i golit të Çekisë në barazimin 1-1 në Poloni, analizoi takimin e luajtur në Varshavë. Rezultati mban çekët në vendin e dytë në grupin që kryesohet nga Shqipëria.

Skuadra çeke mbyll fushatën eliminatore të Euro 2024 të hënën në mbrëmje. Kundër Moldavisë në Pragë, sfidë ku vendasit kanë në dispozicion dy rezultate për t’u kualifikuar në Gjermani.

 

“Ishte një ndeshje shumë e rëndësishme për të dyja skuadrat. Polakët dhanë gjithçka në fushë. Mendoj se pjesa e parë ishte e kujdesshme nga të dyja palët, askush nuk donte të pësonte.

Lexo edhe:

Në pushim folëm me njëri-tjetrin, u shprehëm se nuk duhej të humbitnim këtë ndeshje në asnjë lloj mënyre. Pasi duam të shkojmë në Euro 2024.

Dua t’i përgëzoj gjithë shokët për pjesën e dytë, luajtëm në mënyrë perfekte. Mund të shënonim edhe golin e fitores, por nuk duhet të harrojmë që Polonia ka një ekip të fortë. Pavarësisht formës që po kalojnë.

 

Tani le të fitojmë ndaj Moldavisë. Unë kam shumë besim se të hënën do fitojmë dhe do të kualifikohemi në Gjermani 2024.

Dëmtimi? Nuk mund ta braktisja skuadrën në ato momente, shokët kishin nevojë për mua”, theksoi kapiteni i kombëtares çeke, pjesë e West Ham në Premier League.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...