Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Tre persona qëllohen më armë zjarri, ndeshja mes shkollave të mesme, skenë krimi (video)

Skena rrëqethëse në Toledo, Ohio, mbrëmjen e kësaj të premteje, kur një ndeshje futbolli (amerikan)mes shkollave të mesme u shndërrua në makth. Tre persona u qëlluan dhe u plagosën jashtë stadiumit të futbollit “Whitmer High”, ku zhurma e shpërthimeve shkaktoi panik tek spektatorët, të cilët u përpoqën të fshiheshin në tribuna.

Ndeshja mes Shkollës së Mesme Katolike Qendrore dhe Shkollës së Lartë Whitmer donte edhe shtatë minuta të përfundonte kur u dëgjuan mbi 10 të shtuna arme.

Nga të dhënat e para bëhet me dije se policia lokale ka arritur të arrestojë njërin nga të dyshuarit, ndërsa dy persona të tjerë janë në arrati. Ndërkohë, të tre të dëmtuarit (një grua dhe dy burra) kanë pësuar lëndime të lehta dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Kryeinspektori i shkollave lokale, Kadee Anstadt, dha një përditësim mbi faktet:

“Të dashura familje lokale të Uashingtonit, një akt dhune ndodhi jashtë stadiumit në ndeshjen e futbollit mes Central Catholic dhe “Whitmer”. E dimë që tre persona janë qëlluan, duke përfshirë dy të rritur dhe një student të “Whitmer”. Ata u transportuan në një spitalin lokal për të marrë trajtim për lëndimet e tyre”.

 

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...