Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Daku i papërmbajtshëm, pas golit vjen edhe asisti për të “blinduar” fitoren

Pas asistit në ndeshjen e fundit të kampionatit, Mirlind Daku rikthehet të gjejë rrugën e rrjetës në Rusi me fanellën e Rubin Kazan. Sulmuesi i kombëtares shënoi në minutën e 50 të sfidës që Rubin Kazan luan në transfertë ndaj Zenit të Shen Peterburgut.

Lexo edhe:

Futbollisti shqiptar pasi e kontrolloi topin brenda zonës, goditi me të djathtën duke gjetur cepin e portës pa i lënë asnjë mundësi reagimi portierit kundërshtar.

Për Dakun ky ishte goli numër gjashtë në këtë kampionat me skuadrën ruse teksa 26-vjeçari numëron edhe tre asistë.

Sakaq, Daku mori tërësisht rolin e protagonistit edhe disa minuta më vonë duke qenë se në të 67-tën, lojtari i kombëtares dhuroi pasimin për gol që u shfrytëzoi maksimalisht nga Martynovich që e dërgoi ndeshjen në shifrat 0-2 në favor të Rubin Kazan.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...