Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Fitore me vuajtje për Ukrainën, festojnë Finlanda dhe Armenia

Fitore jo pa vështirësi për Ukrainën, ndërkohë që festojnë edhe Finlanda e Armenia në ndeshjet eliminatore të Euro 2024.

Ukraina mposhti 1-0 Maltën, sfidë që u zgjidh nga goli me penallti i Viktor Tsygankov (72’), teksa Yarmolenko kishte humbur një penallti më parë.

UKRAINË-MALTË

Suksesi i dytë radhazi dhe 6 pikë në grupin C për Ukrainën, aty ku bëjnë pjesë edhe Anglia (9) dhe Italia (3).

Lexo edhe: 

Finlanda nuk u përmbajt përballë San Marinos, rival të cilin e mposhti 6-0. Daniel Hakans ishte më i miri i takimit me 3 gola.

Me këtë fitore, kombëtarja nordike është ngjitur në krye të grupit H me 9 pikë. Tri pikë të rëndësishme siguroi edhe Armenia pas fitores 2-1 ndaj Letonisë.

Triumf që erdhi falë një penalltie të Tigran Barseghyan në minutat shtesë të sfidës. Formë e mirë e armenëve, që tri ditë më parë mposhtën edhe Uellsin në transfertë (2-4).

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...