Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

VIDEO/ Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar

Daku në versionin "gladiator", vendos rekord të veçantë në Rusi
Daku në versionin "gladiator", vendos rekord të veçantë në Rusi

Gol, fitore dhe lojtari më i mirë i ndeshjes. Mirlind Daku shijoi një fundjavë pozitive në Rusi. Sulmuesi i kombëtares shqiptare, i dhuroi fitoren 0-1 Rubin Kazanit në transfertë ndaj Baltikas.

 

25-vjeçari nga Gjilani mori një top të gjatë nga mbrojtja në minutën e shtatë, e kontrolloi mirë mes dy mbrojtësve kundërshtarë dhe e dërgoi në rrjetë. Duke i dhuruar Rubinit tri pikët që e pozicionojnë në vendin e shtatë.

Lexoni edhe:

Ky ishte goli i katërt sezonal në kampionit rus për golashënuesin më të mirë të skuadrës nga Kazani. Goli dhe performanca shumë e mirë gjatë ndeshjes, ndikuan që Daku të shpallej më i miri i ndeshjes.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...